Най-новият и най-висок за сега небостъргач в Тайланд

В края на месец август бе официално открит най-високият небостъргач в Тайланд Mahanakhon. Той  е луксозен комплекс със смесено предназначение , разположен в централния бизнес район на Силом  на Банкок. Пикселизираният релеф на фасадата се развива спирално по цялата сграда и е дело на архитектурният екип на немската фирма Ole ScheerenВисочината на небостъргача е 314.2 метра и разполага със 77 етажа, в които има хотел , търговски и жилищни части и е сред най-скъпите етажни собствености в Банкок.

Повече информация за проекта можете да прочетете на следния линк: http://buro-os.com/mahanakhon/

 

MahaNakhon – ще бъде най-големият небостъргач в Тайланд

77-етажна сграда и ще стане най-високия небостъргач в Банкок (314м.) след като бъде завършена през 2015г.
Комплексът на 150 000 кв. м е поредица от компоненти, който се намира на площад MahaNakhon , предназначен за ново обществено развитие в рамките на Банкок; комплексът включва тераси 10 000 кв. м със зеленина и тераси разпрострени върху различни нива за ресторанти, кафенета и магазини. Уникалната му пиксилизирана фасада ще събере зад себе си луксозен хотел, офиси, търговски и обслужващи части, както и жилищна част. Метафората, която е използвана в концепцията е да се покаже вътрешния живот на сградата чрез „издълбаване“ на част от външата и обвивка.

Официален сайт www.maha-nakhon.com
За повече информация: www.dezeen.com/2009/07/23/mahanakhon-by-oma